poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Naturalne talenty


Czasami tyle myśli kłębi mi się w głowie, że nie wiem od czego zacząć i który wątek opisać. A kłębi mi się w głowie, bo się cieszę. Docierają do mnie pytania, artykuły, audycje, w których poruszana jest kwestia wykorzystania naturalnych talentów introwertyków. Pytają szefowie zespołów, przełożeni, rodzice, którzy widzą potencjał i chcą go rozwijać.

Bardzo bliska jest mi praca na mocnych stronach. Głęboko wierzę i moje wieloletnie doświadczenia to potwierdzają, że osiągnięcie mistrzostwa, stanu Flow i poczucie sensu towarzyszą nam, gdy pracujemy bazując na naszych talentach. Instytut Gallupa przez wiele lat prowadził badania szukając wspólnego mianownika dla najlepszych menadżerów. W ich wyniku odkryto, że to co łączyło najlepszych menedżerów, to umiejętność odkrywania mocnych stron u swoich pracowników oraz przydział zadań zgodnie z ich talentami.
Ja dodałabym do tego schematu jeszcze jedną zmienną, że każdy temperament ma swoje mocne strony.

Introwertyk w zespole może wnieść prawdziwy skarb w postaci swoich naturalnych talentów, które w skrócie można tak nazwać:
  •       przygotowanie
  •       słuchanie
  •       ukierunkowana rozmowa
  •       pisanie

Dobry szef bazuje na mocnych stronach swojego zespołu. Pamięta, że introwertyk funkcjonuje w inny sposób, ma inne predyspozycje. Razem, w zespole złożonym z różnych osobowości, różnych temperamentów, mogą stworzyć niezwykle stabilny organizm.
Cieszę się, bo jest to początek komunikacji dwustronnej. Nie tylko my introwertycy mówimy o swoich potrzebach, ale świat zaczyna pytać, co jest nam potrzebne, abyśmy mogli rozwinąć skrzydła.

Jupiii!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz