poniedziałek, 11 maja 2015

Piszą o nas w Coachingu

Właśnie znalazłam dowód na to, że również w Polsce zaczyna się mówić o introwertyzmie. 

W najnowszym numerze magazynu Coaching (nr 3 maj-czerwiec) http://coaching.focus.pl/magazyn-coaching/coaching/2015/3 możecie znaleźć artykuł „Czas introwertyków” autorstwa Patrycji Liniewicz i Tomasza Misiak-Niedźwidek. Nie będę go streszczać, bo i po co, kto chce to sam przeczyta. Dla mnie ważne jest to, że polska gazeta: Coaching. Twój rozwój – sukces – szczęście, zamieściła artykuł o introwertykach, o naszym potencjale, naturalnych  talentach. Możecie przeczytać tekst, który nie jest tylko uprzejmą prośba o ewentualne zauważenie i zrozumienie naszych potrzeb. Jest to publikacja mówiąca wprost o sile tkwiącej w naszym temperamencie.
W moim poprzednim poście „Naturalne talenty” napisałam, że zaczęły do mnie docierać pierwsze sygnały zmiany. A dzisiaj mam w ręku magazyn, w którym znajduję takie zdania:

„Ważną zaletą introwertyka jest wytrwałość i umiejętność podejmowania decyzji „na chłodno“ .
Introwertycy lepiej radzą sobie z regulowaniem emocji, są mniej podatni na działanie dopaminy.
Mniej ulegają powszechnej gorączce i częściej trzymają się wyznaczonego kursu działania.
Introwertycy powinni bardziej ufać własnym kompetencjom, częściej dzielić się pomysłami, szanować i cenić własny styl pracy i nie starać się na siłę wpasować w normy i zasady ekstrawertycznego świata.”


Kiedy trzy lata temu zaczynałam najpierw mówić, a potem pisać o introwertyzmie, wiele osób pukało się w głowę. Sugerowali, że jest to temat nieważny. Co gorsza, nieistniejący w polskich mediach, a więc w domyśle, nikogo nieinteresujący.
A teraz mam satysfakcję, bo jak widać jest dokładnie tak, jak czułam od samego początku. Dla wielu osób jest to temat pierwszoplanowy, bo odnoszący się poczucia własnej wartości. 

A ten spis zalet, zamierzam oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Dla pamięci, żeby bardziej ufać swoim pomysłom i trzymać się wyznaczonego kursu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz